2008. június 26., csütörtök

Ki fog gazdálkodni 15 év múlva?

Ez bizony nem egyszerű kérdés, a székelyföldi helyzetről sincs pontos képünk, de nem vagyok túl optimista. Az EU-ban is kezd probléma lenni, elemzik a kérdéskört, próbálnak megoldásokat találni, a jelenlegi helyzetről egy rövid statisztikai összeállítás a Fiatal Gazdálkodó Európai Tanácsának honlapján is olvasható.

2008. június 23., hétfő

Csűrépítés Almáson




Hát lassan halad a csűr építése, a fiúk egész héten dolgoztak, szombaton mi is kint voltunk, és nekifogtunk a fedésnek is, csak már kevés idő maradt. Néhány kép az akcióról...

Nőtt a hústermelés 2007-ben Romániában

az FVM hírlevele szerint, kivéve a tejet, amiből kevesebbet állítottunk elő, bár ez volt az első tejkvótás év. De hát ezen már ki lepődik meg?
A tojástermelés is kevesebb volt, mint 2006-ban, a Capital is kielemezte, nagyon sok import tojás érkezett az országba.
De az idei év jobbnak igérkezik...

2008. június 14., szombat

Érdekes bemutatók

tölthetők le a CEEweb vidékfejlesztési munkacsoportjának oldaláról, egy nemrég megrendezett konferencia előadóitól. Különösen érdekesek az agrár-környezetvédelmi és a HNV témájú előadások.
A romániai helyzet változatlan, legnagyobb gond hamarosan a Natura 2000 területekre járó támogatás elmaradása lesz, a területtulajdonosok jogosan várják a szigorodással járó kompenzációt, ami hát ... egyelőre nincs.

2008. június 11., szerda

Kétszeres gabonatermés

várható idén a mezőgazdasági miniszter szerint, a gazdák az árak manipulációjától félnek. Mindkét félnek igaza lehet, a Capital írása szerint.
Ugyanebben a cikkben érdekesek a termelésre vonatkozó statisztikák is, az utóbbi évek legjobb termése várható ugyan, de a legdrágább is egyben.
A vidékfejlesztési pályázatokról semmi hír, kicsit mintha szundikálna az ország (vagy a minisztérium).